Wanneer in 1918 de oorlog ten einde is, halen enkele muzikanten terug hun instrumenten boven, zij bundelen hun krachten samen en de beide vroegere muziekmaatschappijen vormen één muziekmaatschappij “De Eendracht”.
De directie wordt opnieuw aangeboden aan de Heer Odilon Debode.
De Heer Odilon Debode stelt als eis dat eerst drie herhalingen zouden gehouden worden alvorens in het publiek op te treden. De muzikanten kunnen echter zolang niet wachten en de Heer Odilon Debode, liever dan slecht te presteren, verzaakt aan de directie.
De dirigeerstok wordt dan toevertrouwd aan de Heer Julien Jean Jouret – geboren te Helkijn, de 11-01-1878, uitstekend muziekliefhebber en als muzikant: Piston-Solo.
De vroegere fanfare “De Ware Vrienden” speelt dus samen met de fanfare Ste.-Cecilia onder de benaming “De Eendracht”

4. De eendracht

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *